Padaczka u psów (pacjent neurologiczny) [VetAkademia]

Autor: dr n. wet. Marcin Wrzosek

Kup płatny dostęp

Cena: 123,00 zł

w tym 23% VAT

Tylko do końca marca dostęp do filmu aż 50% taniej!

Cena regularna: 123 zł brutto

Cena po rabacie: 61,50 zł brutto

Padaczka jest jedną z pierwszych chorób opisywanych w historii medycyny. W medycynie weterynaryjnej padaczka po raz pierwszy została opisana w XIX wieku, a od początku XX wieku pojawiły się próby jej diagnozowania oraz leczenia u zwierząt. Choroba ta jest obecnie najczęściej występującym poważnym zaburzeniem neurologicznym u psów (dotyczy nawet do 5% populacji tego gatunku), nadal jednak wymaga podejścia indywidualnego ze strony lekarza weterynarii do pacjenta. 

W czasie spotkania omówimy przyczyny rozwoju drgawek u psów, czynniki wpływające na rozwój padaczki, czyli tak zwaną epileptogenezę. Przedstawiony zostanie sposób praktycznego, systematycznego podejścia diagnostycznego, oraz możliwości badań, jakie lekarz weterynarii może zaproponować właścicielowi psa z drgawkami. Omówione zostaną dostępne leki, wyjaśnimy wszystkie aspekty stosowania leczenia w monoterapii, jak również leczenia skojarzonego (więcej niż jeden lek). Przedyskutujemy pozytywne i negatywne strony każdej z terapii oraz najnowsze informacje dotyczące spodziewanych w przyszłości możliwości terapeutycznych.

Szkolenie prowadzi: dr n. wet. Marcin Wrzosek
Czas trwania: 103 min

 

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z wybranego przez Ciebie filmu edukacyjnego - poznaj naszą obietnicę 3 korzyści NAJ:


Najkorzystniejsza cenaNajkorzystniejsza cena

Nasz film to najkorzystniejsza kosztowo forma profesjonalnego szkolenia zawodowego – cena zakupu filmu jest niewygórowana, nie ma konieczności ponoszenia kosztów wyjazdu na miejsce szkolenia.

 

Najwygodniejszy odbior

Najwygodniejszy odbiór

Najwygodniejszy sposób na zdobycie wiedzy – film możesz oglądać w dowolnym momencie, na każdym urządzeniu (komputer, tablet, telefon), jeśli pojawią się pytania dotyczące korzystania z filmu, odpowiedzi w każdej chwili można znaleźć na naszej linii pomocy technicznej.

 

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza przekazywana przez doświadczonych ekspertów – nasz film to konkretne porady lekarzy praktyków, możliwe do zastosowania od razu w codziennej pracy. 

dr n. wet. DCVN Marcin Wrzosek

Adiunkt w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu. Jest Dyplomowanym Specjalistą Europejskiego College’u Neurologii Weterynaryjnej (DECVN) oraz autorem kilkudziesięciu publikacji zarówno w krajowych, jak i zagranicznych periodykach dla lekarzy weterynarii i miłośników zwierząt, a także wykładowcą wielu konferencji z zakresu neurologii weterynaryjnej.