Zmiany w jamie ustnej towarzyszące chorobom systemowym [VetAkademia]

Autor: dr n. wet. Jerzy Gawor

Kup płatny dostęp

Cena: 123,00 zł

w tym 23% VAT

Tylko do końca marca dostęp do filmu aż 50% taniej!

Cena regularna: 123 zł brutto

Cena po rabacie: 61,50 zł brutto

Zobacz, czego dowiesz się z wybranego materiału:


Celem dydaktycznym webinaru jest podkreślenie znaczenia badania stomatologicznego w całościowej ocenie stanu pacjenta. Wykład obejmie przedstawienie objawów obecnych w jamie ustnej i trzewioczaszce, które mogą świadczyć o toczącej się ogólnoustrojowej chorobie. Jama ustna nie jest odizolowaną przestrzenią w organizmie. Wiele chorób i problemów układowych ma wpływ na stan uzębienia, jamy ustnej i trzewioczaszki.

U mięsożernych jama ustna to nie tylko początek układu pokarmowego, ale również ważna lokalizacja zmysłów używanych w obronie, ataku i percepcji otoczenia. Dlatego sporo zmian w jamie ustnej wynika z częstego kontaktu struktur jamy ustnej ze światem zewnętrznym. W niektórych sytuacjach objawy stomatologiczne to konsekwencje urazów, ale część z nich stanowi fragment większego problemu patologicznego wykraczającego poza jamę ustną.

Całościowe podejście do pacjenta i dokładne przeprowadzenie badania pozwala uniknąć przeoczenia ważnych informacji i umożliwia dotarcie do dokładnego rozpoznania przed rozpoczęciem leczenia. Każdorazowo stwierdzenie zmiany o charakterze stomatologicznym wymaga przeprowadzenia ogólnego badania wraz zebraniem wszystkich informacji i wyników badań dodatkowych.

Szkolenie prowadzi: dr n. wet. Jerzy Gawor
Czas trwania: 111 min

 

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z wybranego przez Ciebie filmu edukacyjnego - poznaj naszą obietnicę 3 korzyści NAJ:


Najkorzystniejsza cenaNajkorzystniejsza cena

Nasz film to najkorzystniejsza kosztowo forma profesjonalnego szkolenia zawodowego – cena zakupu filmu jest niewygórowana, nie ma konieczności ponoszenia kosztów wyjazdu na miejsce szkolenia.

 

Najwygodniejszy odbior

Najwygodniejszy odbiór

Najwygodniejszy sposób na zdobycie wiedzy – film możesz oglądać w dowolnym momencie, na każdym urządzeniu (komputer, tablet, telefon), jeśli pojawią się pytania dotyczące korzystania z filmu, odpowiedzi w każdej chwili można znaleźć na naszej linii pomocy technicznej.

 

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza przekazywana przez doświadczonych ekspertów – nasz film to konkretne porady lekarzy praktyków, możliwe do zastosowania od razu w codziennej pracy. 

 

Cele prezentacji i wykładu:
- Podkreślić znaczenie dokładnego badania jamy ustnej
- Wykazać możliwe związki pomiędzy jamą ustną i całym organizmem
- Wskazać rolę całościowego podejścia do pacjenta
- Wymienić konkretne choroby przebiegające ze zmianami w jamie ustnej
- Wymienić stomatologiczne objawy sugerujące możliwość ich związku z chorobą ogólnoustrojową

dr n. wet. Jerzy Gawor
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Od 2009 r. Fellow Academy of Veterinary Dentistry. Od 2015 r. jest członkiem American Veterinary Dental College i European Veterinary Dental College. Certyfikowany Europejski Specjalista Stomatologii Weterynaryjnej. Autor ponad 100 publikacji i z zakresu stomatologii małych zwierząt. Co roku wykonuje kilkaset operacji z zakresu stomatologii i chirurgii szczękowej małych zwierząt.