Metoda TTA w leczeniu uszkodzonego więzadła krzyżowego doczaszkowego

Autor: dr n. wet. Igor Bissenik

Kup płatny dostęp

Cena: 123,00 zł

w tym 23% VAT

Czego dowiesz się z wybranego materiału?

W materiale filmowym została przedstawiona jedna z najpopularniejszych obecnie metod w leczeniu niestabilności stawu kolanowego. Metoda TTA (Tibial Tuberosity Advancement) - pionowa neutralizująca osteotomia kości piszczelowej jest zabiegiem dającym dobre efekty kliniczne u psów.

Film zawiera wstęp do biomechaniki stawu kolanowego z racjonalnym wytłumaczeniem sensowności stosowania osteotomii kości piszczelowych. Autor prezentuje metodykę kwalifikacji oraz doboru wszczepów do przeprowadzenia omawianej procedury. W szczegółowy sposób przedstawione zostało przeprowadzenie zabiegu TTA krok po kroku wraz z komentarzem.

STAWIAJ NA PRAKTYKĘ!

Szkolenie prowadzi: dr n. wet. Igor Bissenik
Czas trwania: 60 min

 

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z wybranego przez Ciebie filmu edukacyjnego - poznaj naszą obietnicę 3 korzyści NAJ:


Najkorzystniejsza cena Najkorzystniejsza cena

Nasz film to najkorzystniejsza kosztowo forma profesjonalnego szkolenia zawodowego – cena zakupu filmu jest niewygórowana, nie ma konieczności ponoszenia kosztów wyjazdu na miejsce szkolenia.

 

Najwygodniejszy odbior

Najwygodniejszy odbiór

Najwygodniejszy sposób na zdobycie wiedzy – film możesz oglądać w dowolnym momencie, na każdym urządzeniu (komputer, tablet, telefon), jeśli pojawią się pytania dotyczące korzystania z filmu, odpowiedzi w każdej chwili można znaleźć na naszej linii pomocy technicznej.

 

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza przekazywana przez doświadczonych ekspertów – nasz film to konkretne porady lekarzy praktyków, możliwe do zastosowania od razu w codziennej pracy.

Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące tematy:

  • etiologia uszkodzenia więzadła
  • krzyżowego doczaszkowego
  • biomechanika stawu kolanowego
  • metoda TTA – instrumentarium
  • ocena radiologiczna stawu kolanowego
  • przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu TTA
  • podstawy techniki TTA na modelu kości
  • technika operacyjna
  • zalecenia dla pacjentów po zabiegu TTA

dr n. wet. Igor Bissenik
Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej w SGGW w Warszawie w 2001 roku. Tytuł doktora nauk weterynaryjnych uzyskał w 2009 roku. Odbył staże z zakresu ortopedii i artroskopii małych zwierząt w Missouri Teaching Hospital, Comparative Orthopaedic Laboratory University of Missouri, Columbia, zaś z zakresu hodowli chondrocytów i komórek wielopotencjalnych szpiku w Research Centre for Endocrinology and Metabolism Sahlgrenska University Hospital Göteborg. Członek

European Society Of Veterinary Orthopaedics and Traumatology. Ukończył liczne kursy z zakresu ortopedii, artroskopii oraz medycyny regeneracyjnej w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji. Prowadzi szkolenia i wykłady dla lekarzy w kraju i zagranicą. Jest autorem oraz współautorem około 20 publikacji. Zajmuje się głównie ortopedią, artroskopią oraz medycyną psów sportowych.