[Bydło] Diagnostyka kliniczna i ultrasonograficzna układu rozrodczego

Autor: dr n. wet. Bartosz Pawliński

Kup płatny dostęp

Cena: 123,00 zł

w tym 23% VAT

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z wybranego przez Ciebie filmu edukacyjnego - poznaj naszą obietnicę 3 korzyści NAJ:


Najkorzystniejsza cena Najkorzystniejsza cena

Nasz film to najkorzystniejsza kosztowo forma profesjonalnego szkolenia zawodowego – cena zakupu filmu jest niewygórowana, nie ma konieczności ponoszenia kosztów wyjazdu na miejsce szkolenia.

 

Najwygodniejszy odbior

Najwygodniejszy odbiór

Najwygodniejszy sposób na zdobycie wiedzy – film możesz oglądać w dowolnym momencie, na każdym urządzeniu (komputer, tablet, telefon), jeśli pojawią się pytania dotyczące korzystania z filmu, odpowiedzi w każdej chwili można znaleźć na naszej linii pomocy technicznej.

 

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza przekazywana przez doświadczonych ekspertów – nasz film to konkretne porady lekarzy praktyków, możliwe do zastosowania od razu w codziennej pracy.
Zobacz, czego dowiesz się z wybranego materiału:

  • wiedzę i rozumienie mechanizmów regulacyjnych procesów rozrodczych u bydła
  • wiedzę i rozeznanie dotyczące klinicznych aspektów budowy układu rozrodczego
  • znajomość i umiejętność stosowania podstawowych metod klinicznych oraz nowoczesnych metod diagnostycznych układu rozrodczego
  • praktyczne umiejętności diagnozowania ciąży – w tym wczesną diagnostykę ciąży (25.-35. dzień) oraz diagnostykę ciąży po 42. dniu

Kompleksowy i starannie przygotowany materiał filmowy, który możesz prześledzić oraz powracać do niego w dogodnym dla siebie momencie.

Prowadzący: dr n. wet. Bartosz Pawliński
czas trwania: 45 min

Badanie ultrasonograficzne jest ważnym elementem uzupełniającym badanie kliniczne układu rozrodczego u bydła. Wczesne i prawidłowe rozpoznanie jest istotnym elementem zarządzania i nadzoru nad zdrowiem stada. Metoda ultrasonografii stała się bardzo praktycznym narzędziem, nieodzownym w rozrodzie bydła.

dr n. wet. Bartosz Pawliński
Pracuje w Zakładzie Rozrodu Zwierząt, Andrologii i Biotechnologii Katedry Chorób Dużych Zwierząt z Kliniką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. W pracy klinicznej zajmuje się problematyką zaburzeń funkcjonowania układu rozrodczego u zwierząt gospodarskich oraz zdrowiem stada, a w ramach pracy naukowej – badaniem czynności skurczowej mięśniówki gładkiej jajowodów i macicy, a także rolą i znaczeniem białek ciążowych u zwierząt.