Dermatologiczne badania dodatkowe w gabinecie weterynaryjnym

Autor: dr hab. n. wet. prof. nadzw. Jarosław Popiel

Kup płatny dostęp

Cena: 123,00 zł

w tym 23% VAT

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z wybranego przez Ciebie filmu edukacyjnego - poznaj naszą obietnicę 3 korzyści NAJ:


Najkorzystniejsza cena Najkorzystniejsza cena

Nasz film to najkorzystniejsza kosztowo forma profesjonalnego szkolenia zawodowego – cena zakupu filmu jest niewygórowana, nie ma konieczności ponoszenia kosztów wyjazdu na miejsce szkolenia.

 

Najwygodniejszy odbior

Najwygodniejszy odbiór

Najwygodniejszy sposób na zdobycie wiedzy – film możesz oglądać w dowolnym momencie, na każdym urządzeniu (komputer, tablet, telefon), jeśli pojawią się pytania dotyczące korzystania z filmu, odpowiedzi w każdej chwili można znaleźć na naszej linii pomocy technicznej.

 

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza przekazywana przez doświadczonych ekspertów – nasz film to konkretne porady lekarzy praktyków, możliwe do zastosowania od razu w codziennej pracy.
Zobacz, czego dowiesz się z wybranego materiału:

Wszyscy lekarze weterynarii zajmujący się dermatologią wiedzą, że szczegółowy wywiad oraz dokładne badanie kliniczne jest podstawą do rozpoznania choroby. Najczęściej jednak do postawienia ostatecznej diagnozy konieczne są dodatkowe badania. Niedoceniane, najczęściej proste do wykonania i nie wymagające dużych nakładów finansowych, badania ułatwiają pracę dermatologom oraz skracają czas od badania do rozpoznania. Wykonywanie badań dodatkowych przy diagnozowaniu przypadków dermatologicznych na pewno wpłynie to na profesjonalny wizerunek wśród klientów, a niejednokrotnie pozwoli uniknąć pomyłek diagnostycznych.

Ten film jest dla Ciebie jeżeli:

  • chcesz wykonywać bez dużych nakładów finansowych badania dermatologiczne w swoim gabinecie,
  • chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo wykonać trichogram, test bibułowy, test wyczesywania, scotch test, zeskrobinę powierzchowną i głęboką, preparaty odciskowe, cytologię skóry czy testy alergiczne,
  • chcesz dowiedzieć się jakie badania wykonać, aby potwierdzić ostateczną diagnozę,
  • chcesz skrócić czas od badania do rozpoznania,
  • chcesz prawidłowo interpretować wyniki badania dermatologicznego.

Szkolenie prowadzi: dr hab. n. wet. Jarosław Popiel, prof. nadzw.
Czas trwania: 40 min

dr hab. n. wet. Jarosław Popiel, prof. nadzw.

Ukończył wydział Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej (teraz Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu w1990 roku. Od tego czasu pracuje w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UP we Wrocławiu, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Prowadzi zajęcia z diagnostyki weterynaryjnej oraz chorób wewnętrznych. Stworzył przedmiot fakultatywny „Dermatologia zwierząt”, który prowadzi od 6 lat. Specjalista chorób psów i kotów. Jest wykładowcą zagadnień dermatologicznych na studiach podyplomowych z zakresu chorób psów i kotów oraz chirurgii weterynaryjnej.

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i współredaktor naukowy książek: „5 minut konsultacji weterynaryjnej – psy i koty”, „Praktyka kliniczna – psy”, „Kliniczna endokrynologia psów i kotów”. Redaktor naukowy pierwszego polskiego wydania „Dermatologii małych zwierząt”.