Ultrasonografia małych zwierząt - Układ pokarmowy

Autor: dr n. wet. Karolina Błasiak

Autor: lek. wet. Piotr Błasiak

Kup płatny dostęp

Cena: 123,00 zł

w tym 23% VAT

Czego dowiesz się z wybranego materiału?

Badanie ultrasonograficzne, z uwagi na nieinwazyjność i szeroką dostępność, jest często wykorzystywane w rozpoznawaniu chorób dotyczących jamy brzusznej, w tym również chorób żołądka i jelit. Obrazowanie tą metodą, pomimo często występujących artefaktów, dostarcza wielu cennych informacji dla postępowania diagnostycznego u małych zwierząt. Umożliwia dokładną ocenę perystaltyki, grubości i ciągłości warstw ściany poszczególnych odcinków przewodu pokarmowego oraz zawartej w nim treści. 

Z filmu dowiecie się Państwo jak przygotować pacjenta do badania USG przewodu pokarmowego i jak przeprowadzić takie badanie. Poznają Państwo prawidłowy obraz sonograficzny układu pokarmowego oraz najczęściej spotykane zmiany patologiczne żołądka i jelit u psów i kotów.

Czego dowiesz dzięki pełnej wersji filmu?

  • zdobędziesz informacje z zakresu techniki badania ultrasonograficznego przewodu pokarmowego psów i kotów,
  • zdobędziesz praktyczne wskazówki, jak samodzielnie zobrazować przewód pokarmowy
  • dowiesz się jak dokładnie ocenić perystaltykę, grubość i ciągłość warstw ściany poszczególnych odcinków przewodu pokarmowego oraz zawartej w nim treści
  • poznasz prawidłowe obrazy ultrasonograficzne żołądka i jelit
  • poznasz najczęstsze zmiany patologiczne przewodu pokarmowego spotykane w badaniu ultrasonograficznym.

Prowadzący: dr n. wet. Karolina Błasiak i lek. wet. Piotr Błasiak
Czas trwania: 25 min

 

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z wybranego przez Ciebie filmu edukacyjnego - poznaj naszą obietnicę 3 korzyści NAJ:


Najkorzystniejsza cena Najkorzystniejsza cena

Nasz film to najkorzystniejsza kosztowo forma profesjonalnego szkolenia zawodowego – cena zakupu filmu jest niewygórowana, nie ma konieczności ponoszenia kosztów wyjazdu na miejsce szkolenia.

 

Najwygodniejszy odbior

Najwygodniejszy odbiór

Najwygodniejszy sposób na zdobycie wiedzy – film możesz oglądać w dowolnym momencie, na każdym urządzeniu (komputer, tablet, telefon), jeśli pojawią się pytania dotyczące korzystania z filmu, odpowiedzi w każdej chwili można znaleźć na naszej linii pomocy technicznej.

 

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza

Najprzydatniejsza wiedza przekazywana przez doświadczonych ekspertów – nasz film to konkretne porady lekarzy praktyków, możliwe do zastosowania od razu w codziennej pracy.

dr n. wet. Karolina Błasiak i lek. wet. Piotr Błasiak - oboje są absolwentami Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzą szkolenia ultrasonograficzne na terenie Polski oraz konsultacje w zakresie diagnostyki obrazowej w lecznicach na terenie województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego.